Ostatní

Paní Hana a její tři děti – další článek

Vážení a milí přátelé, dnes na Novinkách a včera v Právu vyšel  článek o paní Haně Habichové, matce tří dětí, kterou stát nechal (podobně jako paní Simonu) zcela bez prostředků, když jí kromě přídavků na děti zastavil i rodičovský příspěvek, viz https://www.novinky.cz/krimi/clanek/matka-skoncila-v-azylovem-dome-jednoho-syna-se-musela-vzdat-40310464?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null.

Děkujeme mnohokrát Vám všem, kteří jste se rozhodli pomoci paní Simoně, Haně nebo jiným rodinám v podobně tíživé situaci – dnes a včera nám  pro tyto rodiny přišlo 82 tisíc korun! Paní Haně jsme včera zatím vyplatili 15 tisíc korun a nadále jí budeme pomáhat, zejména s úhradou kauce, prvních nájmů a vybavení bytu, protože by co nejdřív chtěla bydlet v normálním bytě, a ne v azylovém domě. Ještě pro informaci uvádíme, že o jejím případu jsme se dozvěděli od sociální pracovnice „péče o dítě“ (OSPOD), kterou postup ÚP velmi rozhořčil.

Moc a moc za Vaši pomoc děkujeme a doufáme, že naši zákonodárci a MPSV brzy změní zákony a jejich výklad tak, aby k podobným důsledkům, které rázem zničí fungující rodinu, již nemohlo docházet!