Ostatní

Článek a pomoc veřejnosti zachránily paní Simonu a její tři děti!

Dne 11. 1. 2020 vyšel v Právu a na Novinkách.cz článek o paní Simoně a jejích třech dětech, která se proto, že si načerno přivydělávala úklidem, ocitla zcela bez prostředků, protože byla sankčně vyřazena z Úřadu práce, a v důsledku toho jí od listopadu loňského roku byly odejmuty veškeré dávky státní sociální podpory, včetně přídavků na děti. Hrozilo tedy, že paní skončí na ulici a děti v ústavu, viz https://www.novinky.cz/domaci/clanek/matka-tri-deti-z-prahy-uklizela-nacerno-ona-skonci-na-ulici-deti-v-ustavu-40309617.

Snažili jsme se sice paní pomáhat, ale to nestačilo. Máme proto velikou radost, že díky tomuto článku a úžasné a rychlé pomoci veřejnosti jsou paní Simona a její tři děti zachráněné.

Již v sobotu 11. 1. 2020, tedy v den, kdy článek vyšel, přijeli v šest hodin večer dva mladí manželé s malým chlapečkem do Koaly ve Kbelích a přinesli 20 tisíc korun v hotovosti. Na náš sbírkový účet téhož dne přišly pro paní Simonu 3 dary v celkové výši 102 tisíc korun (2 x 1 000 Kč a 1 x 100 000 Kč od jedné společnosti s ručením omezeným) a na náš běžný účet pro ni došlo 30 000 Kč. Celkem už nám tedy pro paní Simonu přišlo 152 tisíc korun, což je zřejmě pro vyřešení její situace dostačující. Paní Simona je nesmírně šťastná a moc děkuje.

O tom, kolik se sešlo finančních prostředků určených pro paní Simonu a rodiny v podobné situaci a jak se její situace dál vyvíjí, budeme na našich stránkách informovat. Někteří lidé se také ptali, jestli je tento příběh pravdivý. Ano, je. Paní Simona nám předala rozhodnutí ÚP, ze kterých je patrno, že byla sankčně vyřazena z Úřadu práce  z důvodu práce načerno, a že jí všechny dávky státní sociální podpory byly proto odejmuty. Tato rozhodnutí měla s jejím souhlasem k dispozici i paní redaktorka.

Životní minimum se naposledy zvyšovalo v roce 2012. Od té doby se inflace zvýšila cca o 20 %.

Za každou Vaši pomoc moc a moc děkujeme a doufáme, že zákon bude brzy upraven tak, aby k podobným likvidačním dopadům pro rodiny s dětmi nemohlo docházet.